Yusufça Belediyesi Resmi Web Sitesi

Untitled
 

Haber : Projeler

ARAZİ TOPLULAŞTIRILMASI UYGULAMA ALANI PROJESİ


       3083 sayılı “Sulama Alanlarında Arazi Düzenlemesine  dair Tarım Reformu Kanunu” nda  yapılan  değişiklik neticesinde Gölhisar ilçesi tarım arazilerinde 2013 yılında Devlet Su İşleri Müdürlüğünce uygulanması  düşünülen  kapalı sistem sulama rehabilitasyon çalışmalarıyla birlikte yürütülmek üzere, ilçemiz Yapraklı  Baraj  Gölü  havzası  içerisindeki  (Gölhisar  İlçemiz Yusufça Kasabası   Çamköy,  Evciler,  Hisarardı,  Karapınar, Kargalı, Sorkun, Uylupınar  ve   Yamadı)   Köylerimizin Muhtarları ile Kaymakamlık toplantı salonunda 22.11.2011  Tarihinde yapılan toplantıda   yukarda yazılı ilçe merkezi ve köylerdeki 7600 hektar (76.000 dönüm)  tarım arazisinin  toplulaştırması talep edilmiştir. Söz konusu toplantıya katılan muhtarların toplulaştırma   talepleri  25.11.2011 tarihli yazı ile Burdur  Valiliği  İl  Gıda,  Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne   gönderilmişti.

      Burdur Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gönderilen toplulaştırma talebi ; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2/10/2012 tarihli ve 15188 sayılı yazısı üzerine, 3083 sayılı Kanunun 3 üncü ve 8 inci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 12/10/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır ve 07.11.2012 tarih ve 28460 sayılı Resmi Gatede “Uygulama Alanı” yayımlanmıştır.

     İlçe merkezi ve köylerimizdeki Yapraklı  Baraj  Gölü  havzası  içerisindeki  tarım arazilerinin toplulaştırılması çalışması için resmi gazetede yayımlanan uygulama alanı ilanından sonra  Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce söz konusu alanın toplulaştırma çalışması için ihaleye çıkılacaktır.   

Yapılan ihaleden sonra toplulaştırma  süreci  aşağıda belirtildiği  gibi devam edecektir.

-         Yer teslimi

-         Söz konusu alanın tespitleri yapılarak hali hazır haritalar çıkarılacaktır.

-         Daha sonra arazi sahipleri ile mülakatlar yapılacaktır.

-         Tespit edilen alanlar askıya çıkarılacak

-         Arazi üzerinde yapılan çalışmalardan sonra tescil işlemleri yapılacak

-         Tescil çalışmalarından sonra arazi sahiplerine tapuları verilecektir.

 

 

 

 

 

13 Kasım 2012 Salı 09:14:13  Okunma : 3546


Haberi oyla : 1 2 3 4 5
148 kişi oyladı Ort.(0,2)

Yorum Yaz | Arkadaşına Gönder
Diğer Projeler Haberleri
2000 KİŞİLİK YAPAY SULAK ALAN DOĞAL ARITMA TESİSİ PROJESİ VE İNŞAATI
ÇÖP KONTEYNIRI ALIMI
BETON KİLİTLİ PARKE TAŞI ALIMI
STABİLİZE YOL YAPIMI
YUSUFÇA BELEDİYESİ AKARYAKIT İSTASYONU (LPG)
MEVZİİ İMAR PLANI (TOKİ KONUTLARI)
ÇEŞMELERİMİZ
ÇEŞME YAPIMI
YUSUFÇA İLKÖĞRETİM OKULU
ZİRAAT BANKASI (ATM)

  Bu Sitede Yer Alan Tüm Resim ve Videolar İzin Alınmaksızın Hiç Bir Sitede Yayınlanamaz . Tüm Hakları Saklıdır.Yusufça Belediyesi 2012